Sales Category:Tender
No.1385537 SUMITOMO FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 950,000 Yen (USD6,117)
- Total Price: -
- Viewed:18times
- Time left: 4day+03:29:50
| Stock No. | No.1385537 |
|---|---|
| Maker | SUMITOMO |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 11FD25PAⅪ92D |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 06/2009 |
| Mileage | 8428hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | FORK SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 369 cm |
| Width | 116 cm |
| Height | 282 cm |
| Unit Weight | 4100 kg |
| Maximum Loading Weight | 2450 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4550 mm |
Remarks:
The fan belt is damaged.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.