Sales Category:Tender
No.1371096 MITSUBISHI FUSO CANTER GUTS (DOUBLE CABIN)
- Damaged
- It is limited edition product in Japan.
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 150,000 Yen (USD950)
- Total Price: -
- Viewed:59times
- Time left: 7day+03:03:11
| Stock No. | No.1371096 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI FUSO |
| Model | CANTER GUTS (DOUBLE CABIN) |
| Grade | unknown |
| Body Type | Other |
| First Registration | 03/2002 |
| Type | KG-FB51AB |
| Specification No | 09423 |
| Classification No. (TDN) | 0016 |
| Displacement | 2830 cc |
| Engine Type | 4M40 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 6 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Driveable |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | Dent |
| Left Headlight | Scratch | Right Headlight | Scratch |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Dent | Right Rear Door | Dent |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NODA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | None |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
- |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 197 cm |
| Maximum Loading Weight | 1250 kg |
| Unit Weight | 1870 kg |
| Gross Unit Weight | 3450 kg |
Remarks:
This vehicle is for on-site use only (unregistered), so there are no documents available.
Chassis number on car body can not be confirmed.
Rust and corrosion on the frame and body
Note: Sales Restricted Vehicle This vehicle can be sold in Japan only to customers holding Used Items Business Permission (Kobutsu Kyokasho). Direct sale to overseas customers is not possible.