Sales Category:Tender
No.1387839 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 300,000 Yen (USD1,912)
- Total Price: -
- Viewed:10times
- Time left: 4day+13:00:27
| Stock No. | No.1387839 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Triple mast) |
| Type | FBRAW25-50S-530MSF |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 8426hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE,SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 261 cm |
| Width | 140 cm |
| Height | 241 cm |
| Unit Weight | 3380 kg |
| Maximum Loading Weight | 1700 kg |
| Maximum Lifting Hight | 5300 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.