Sales Category:Stock
No.1388481 CAT EXCAVATOR
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:15times
| Stock No. | No.1388481 |
|---|---|
| Maker | CAT |
| Model | EXCAVATOR |
| Body Type | Hydraulic Excavator |
| Type | 320E-2 |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 7182hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
- |
| Due in Place | Specified address |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 954 cm |
| Width | 280 cm |
| Height | 305 cm |
| Unit Weight | 24100 kg |
Remarks:
Battery discharged. Operation not confirmed.
EPA compliant.
No malfunction points.
Note: The unit was in use until winter.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.