Sales Category:Tender
No.1040305 TCM FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 800,000 Yen (USD5,089)
- Total Price: -
- Viewed:0times
- Time left: 0day+00:00:00
| Stock No. | No.1040305 |
|---|---|
| Maker | TCM |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FD45T9 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 04/2009 |
| Mileage | 9870hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | DRUM CLAMP |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 465 cm |
| Width | 180 cm |
| Height | 290 cm |
| Unit Weight | 7350 kg |
| Maximum Loading Weight | 3200 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3945 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Oil
Battery: Dead battery