Sales Category:Tender
No.873930 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
| Stock No. | No.873930 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Double mast) |
| Type | FBR15-63-300 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 1999 |
| Mileage | 7494hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 255 cm |
| Width | 110 cm |
| Height | 226 cm |
| Unit Weight | 2220 kg |
| Maximum Loading Weight | 1500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.